Kızılay tavuk pilav özellikle pratik yemek isteyenlerin ve sağlıklı beslenmek isteyenlerin en çok tercih ettiği menüler arasında yerini alıyor. (Ankara Kızılay tavuk pilav denilince zengin menüleriyle, ekonomik dostu ve en önemlisi sağlıklı olması sebebiyle Kovada Pilav tercihler arasında ilk sırada yer almaktadır.)

Tavuk pilav kalorisi nedir? Sağlıklı bir seçenek midir? Besin değerleri nelerdir? Bu sorular ise tavuklu pilav menüleri tüketenlerin ve sevenlerin en çok merak ettikleri arasındadır (İşte yemekten keyif aldığınız tavuklu pilav menülerinin tüm sırlarını sizlerle paylaşıyoruz.)

Kızılay Tavuk Pilav-Kovada Pilav Nedir? Neden Tercih Edilir?

(Kovada pilav Ankara’da tavuklu pilava bambaşka bir boyut kazandırdı. Kendine özgü menüleri ve sunum şekilleriyle oldukça iştah kabartıcı ve dikkat çekici olmayı kısa sürede kendini sevdirmeyi başardı.)

 (Menüler; kova içerisinde sundukları 300 gr nohutlu pilav üzerine çeşidi bol, lezzetli ürünlerden oluşmaktadır. Üzerine sizler için sunulan lezzetler;

 • Tiftiklenmiş tavuk
 • Köri soslu tavuk
 • Barbekü soslu tavuk
 • Soslu tavuk
 • Dana kavurma
 • Dana ciğer
 • Güveç kuru fasulye
 • Demi Glace soslu tavuk
 • Salata, turşu ve mısır

(Kızılay tavuk pilav, menüyü kendinizin oluşturabileceği harika bir mekan. Dilerseniz yanında içeceği bulunan sizin için hazırlanan avantajlı menülere de göz atabilirsiniz. Menü fiyatları ortalama 100 TL ile 250 TL arasında değişmektedir. Eğer oluşturduğunuz kovanıza ekleme yapmak istediğiniz bir lezzet olursa ekstra lezzetler bölümünden seçebilir ve kovanızı dilediğiniz gibi doldurabilirsiniz.)

Neden Kovada Pilav?

 (Kızılay tavuk pilav denince akla gelen lezzetler arasında ilk sıralarda olan Kovada Pilav hem ekonominizi hem de damak zevkinizi düşünür. Kaliteli ve sağlıklı bir lezzet için kovada pilava gelmeniz yeterli. Çünkü pilavda Kovada pilav basmati pirinci ile yapılır. Peki nedir basmati pirincin faydaları?

Basmati Pirinç Faydaları Nelerdir?  
Basmati pirinç glisemik indeksi oldukça düşük besinler arasında yer alır. Bu sebeple sizi doyururken aynı zamanda uzun süre tok kalmanızı sağlar. Bu sayede kilo kontrolü oldukça kolay olacaktır.  
Karaciğer yağlanmasına karşı etkili bir besindir.  
Bağırsak dostudur ve hazımsızlık sorununu için adeta bir şifa deposudur.  
Kalorisi oldukça düşüktür. Bu sebeple kilo vermek isteyenler için en çok tercih edilen besinler arasında yer almaktadır.  
Genel olarak vücuda ve organlarınıza sağladığı yararlarla bilinen basmati pirinç ayrıca lezzetli olmasıyla da dikkat çeker. Eski dönemlerde çok nadir bulunması sebebiyle sadece soyluların sofralarında bulunduğu da rivayetler arasındadır.

Tavuk Pilav Kaç Kaloridir?

Kızılay tavuk pilav mekanları arasında seçkin olan Kovada Pilav’da pilav kaç kalori? Bilindiği gibi beyaz pirinç ile yapılan pilavlar oldukça kalorilidir. Bir de bu pilavlara tavuk ve nohut eklendiğinde kalorisi daha da fazla artmaktadır. Basmati pirinç ise genel olarak kalorisi çok düşük bir besindir.

(Düşük kaloriyle tıka basa doyabileceğinizi biliyor muydunuz? Bunun içinKovada Pilav’a bir şans vermeye ne dersiniz? Peki Kovada Pilav’ı diğerlerinden farklı kılan nedir? Kovada Pilav sizin için özel olarak basmati pirinçten üretilmektedir. Peki basmati pirincin kalorisi nedir? Basmati pirincin 100 gramında 359 kalori bulunmaktadır. Lakin piştiğinde çok daha fazla artacağı için kalori oranı da düşecektir. Pişmiş basmati pirincin kalori değeri 180 kcal’dır.)

Sık Sorulan Sorular

Basmati pirinç ile yapılan Kızılay tavuk pilav dünyasında markalaşmayı başarmış Kovada Pilav lezzetleri ile ilgili akla takılan birçok soru olabilir. Bu soruların cevabını öğrenmeniz daha bilinçli tüketici olmanıza sebep olacaktır.

1 – Kovada Pilav Sporcular Yiyebilir mi?

Özellikle ürünlerini sağlıklı yapmayı amaçlayan Kovada Pilav lezzetleri oldukça sağlıklıdır. Bu sebeple hem kilo kontrolü yapanların hem de sporcuların gönül rahatlığıyla tüketebileceği gıdalardır.

2 – Pilav Kilo Aldırır mı?

 (Pilav karbonhidrat bakımından zengin bir besindir. Sık tüketiminde kilo alımına sebep olabilir. Bu sebeple uzmanlar pilav tüketimini sağlıklı ürünlerle yapmanızı önerirler. Bunlar içinde bulgur ve basmati pirinç ilk akla gelen besinlerdir. Kızılay tavuk pilav mekânı Kovada Pilav ürünleri hem basmati pirinçle üretilmesi sebebiyle hem de glüten hassasiyeti konusunda da bir numaralı  tercihiniz bura olacaktır.)

3 – Kovada Pilav Ankara Şubeleri Nelerdir?

İzmir ve Ankara’da şubeleri bulunmaktadır. Ankara merkezli olan kuruluşun şubeleri;

 • Kızılay – Sakarya
 • Batıkent
 • Kızılay- Kumrular
 • Yenimahalle
 • Hacettepe City Center
 • Tunalı
 • Bilkent Şehir Hastanesi

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir